Kase Temizleme Sistemi


Dolum Öncesi Boş Kase İçerisinde Enjeksiyon Çapakları ve Statik Elektrikten

Dolayı Yapışan Nesnelerin Temizlenmesi

Uygulama Konusu: Gıda sektöründe kase dolum yapan firmalarda dolum öncesi kase içerisinde kalan plastik çapakların, operatörden düşen nesnelerin ve kase de oluşan statik elektriklenmenin temizlenmesi.

Karşılaşılan Problem: Dolum öncesi kase içerisinde kalan nesneler, herhangi bir kontrol mekanizması olmadığı için tespit edilemeyip, Dolum kirli ve içersinde yapancı maddeler olan kaselerle gerçekleştirilebilmekte ve müşteriye bu şekilde ürün gidebilmektedir.

Dolayısıyla bu durum hem kalite yani prestij hem de üretim yani maddi kayba sebep olmaktadır. Tüketici tarafından üretici firma ve marka ile ilgili hijyen ve güvenilirlik açısında olumsuz bir görüş oluşturmaktadır.

Uygulama Yöntemi: Uygulama direk dolum öncesi kase içerisine basınçlı ionize hava püskürterek kase içerisinde bulunan plastik çapak ya da farklı nesnelerin kase içerisinden çıkartılması sağlanmakta,  çıkartılan nesnelerin ortama dağılmasını engellemek için, nesneler direk özel tasarlanmış dovlumbaz tarafından emilmektedir. Emilen hava isteğe göre filtrelenerek ortama salınmaktadır. Filtrenin kirlilik sensörü yardımı ile temizlenme süreci tespit edilebilmektedir. 

Sistemin Avantajları ve Faydaları

-          Opreratöre ve ekstra işçiliğe gerek yoktur.

-          Sürekli aktif bir sistemdir.

-          Sık bakım gerektirmez.

-          Hijyen açısından kaliteyi arttırır.

-          Daha temiz ürün üretilmesini sağlar.

-          Müşteri şikayetlerinin önüne geçer.

 

Uygulanan Firmalar

  • Dünyanın önde gelen en büyük dondurma firmasında 6 adet aktif olarak çalışmaktadır.